Wednesday, October 29, 2008

Sonunda evlilik telaşı bitti

22 Ekim'de balayı tatilinden dönüp, 23 Ekim'de iş başı yaptım. Daha yeni yeni tatil havasından çıkıyorum. Söz verdiğim gibi yazılara evlilik sonrası daha çok zaman ayıracağım.

Geçenlerde günlüğe yeni bir yazı yazmak için kolları sıvamıştım ki ne göreyim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI yine yapacağını yapmış; Blogger servisine Türkiye'den erişimi kapatmış. Tünel servisleri aracılığı ile erişim açık olmasına rağmen içimdeki yazma hevesini kırdığı için tatil sonrası ilk yazım bugüne kadar sarktı.

Balayı tatilimiz için Nurten'le Maldivler'e gittik. Yüzlerce adadan oluşan bu ülkede kendi bütçemize göre bir ada seçtik ve çantamızı sırtlanıp Maldivler'in yolunu tuttuk. Katar aktarmalı 10 saatlik bir uçak yolculuğundan sonra Maldivler'in başkenti Male'ye ulaştık. Male'den tatilimizi geçireceğimiz Sun Island adasına transferimiz de deniz uçağı ile oldu. Yeryüzündeki cennete benzetilen Maldivler'de 6 gün geçirdikten sonra gözümüz arkada kalarak dönüş yolculuğuna başladık.

http://picasaweb.google.com/ilkinulas/MaldivesEkim2008 adresinde tatilde çektiğimiz fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Aşağıda fotoğraf makinası ile çektiğim ve benim ilginç olduğunu düşündüğüm videolar var. İlk video Sting ray denilen balığın (bu balığın türkçe ismini bilmiyorum. Bilen varsa söylesin lütfen) kendini insanlara nasıl sevdirdiğini, insanların elinden nasıl yemek yediğini görebilirsiniz.İkinci videoda ise su altı kamerasına alternatif olarak su üstü kamerası ile yaptığım çekimleri izleyebilirsiniz :)Maldivler bizim için unutulmaz bir deneyim oldu. İlk başta Maldivler'de bir hafta tatil için harcayacığımız para ile Türkiye'de bir ay tatil yaparız diye düşünüyordum. Fakat beyaz kumlar üzerinde güneşlenip,ılık okyanus suyunda mercanlar ve rengarenk balıklar arasında yüzdükten sonra balayımız için Maldivler'i seçmenin ne kadar iyi bir tercih olduğunu anladım.

3 comments:

Talip Ozturk said...

Allah hayirli etsin. Tebrikler ve mutluluklar.

İlkin Ulaş BALKANAY said...

Teşekkür ederim.

inci karakaya said...

Bazı otellerin hala 2012 erken rezervasyon fırsatlarının 15 ocak tarihine kadar devam ettiğini hatırlatırız. Maldivler için plan yapanların hızlı davranmalarında fayda olacağını bildirmek isteriz.